Form inwestycji w dzisiejszych czasach jest bardzo dużo. Jeśli interesuje nas ta forma zarabiania, możemy wybrać dla siebie taką, która najbardziej nam odpowiada. Wybranie właściwej dziedziny przyczyni się do naszych sukcesów, ponieważ znajomość branży lub zainteresowanie tematem, będzie niemałym atutem. Coraz bardziej powszechną formą tego rodzaju działalności jest dochód pasywny z mieszkania. Duże zainteresowanie nasuwa wnioski, że musi być to opłacalne. Jednym z wielu argumentów przemawiającym za tą formą inwestycji jest jej bezpieczeństwo. Chociaż ryzyko, że jakiś czas mieszkanie pozostanie puste, będzie zawsze. Niemniej jest to jedna z najbezpieczniejszych form tej działalności, a ryzyko nagłego krachu na rynku jest bardzo małe.

Jak działa dochód pasywny?

Pojęcie to może być niektórym bardzo mało znane. Wyjaśnię więc, że dochód pasywny, jest to taki dochód, gdzie uzyskujemy go bez stałego zaangażowania własnej pracy. Osoby osiągające zysk w taki sposób nazywamy rentierami. Otrzymywany jest on wtedy, gdy raz wykonana praca, jakaś akcja czy działanie przynosi zyski, przez dłuższy określony czas. W skrócie są to aktywa, które przynoszą zyski. Przykładem obrazującym taki przychód, może być lokata odnawialna w banku. By uzyskać dochód z takiej lokaty, wystarczy złożyć na niej pieniądze, a po upływie określonego czasu, bank wypłaci nam środki wraz z naliczonymi odsetkami. Ten sam mechanizm działa w przypadku inwestycji w lokale mieszkalne na wynajem albo z przychodami pozyskiwanymi z praw autorskich i patentów.

Jak inwestować w akcje: poradnik dla początkujących

Dochód pasywny z mieszkania

Osoby chcące uzyskiwać dochód z mieszkania, mają często wizję ogromnego wydatku, w postaci zakupu mieszkania pod wynajem. W rzeczywistości, by uzyskać dochód pasywny z mieszkania, nie trzeba wcale kupować całej nieruchomości z własnych środków. Na początek wystarczy część wkładu własnego. Obecnie jest to ok. 10% z całości. Reszta jest formą kredytu i wystarczy, że zakupione mieszkanie na takich warunkach, przeznaczymy na wynajem. Wtedy właściciel, uzyskując stały miesięczny przychód, spłaca z niego kredyt, a to, co zostaje, jest jego dochodem pasywnym. Najlepiej opłaci się tu wynajem długoterminowy, ponieważ wtedy istnieje największa możliwość regularnego przychodu. Ważne jest więc podpisanie umowy wynajmu na dłuższy czas.

Najlepszy wybór inwestycji

Żeby osiągnąć zamierzony cel, w inwestycji mieszkaniowej, należy spełnić kilka warunków. Najważniejszym z nich jest właściwe wybranie mieszkania na wynajem. Oznacza to, że powinno ono znajdować się w jak najlepszej lokalizacji, co przyspieszy proces wynajęcia. To, czym najczęściej kierują się wynajmujący, to dobra komunikacja, rozbudowana infrastruktura oraz względy estetyczne. Nie jest istotne, czy mieszkanie jest nowe, ale powinno być ono schludne i przyjazne dla potencjalnego nabywcy. Bardzo ważną rolę odgrywa także cena, ponieważ im jest bardziej okazyjna i atrakcyjna dla wynajmującego, tym większą stopę zwrotu z inwestycji uda się otrzymać.

 

Tagi: , ,

Podobny wpis

Nie ma nic podobnego.

0 Comments

Leave a Comment